לימוד שחייה:

מתקיים בשיעורים פרטיים, זוגות וקבוצות קטנות.

 

שלבי לימוד:

  • היכרות עם המים - הילד חווה לראשונה את סביבת המים המיוחדת והמהנה.
  • הסתגלות – הילד לומד להתקדם במים בחופשיות.
  • לימוד יסודות סגנון החתירה כסגנון ראשון.
  • בשיעורים פרטיים ישנה אפשרות ללמוד חזה כסגנון ראשון.

 

שלבים:

  • שיפור סגנון החתירה.
  • לימוד סגנון הגב
  • לימוד סגנון החזה
  • לימוד סגנון הפרפר

  

בחירת סגנון החתירה כסגנון ראשון:

חתירה: ההתפתחות ההתנעותית מגיל צעיר הינה א סימטרית, החל מזחילה ועד להליכה. לכן קל יותר לילד להתקדם במים בתנועות א סימטריות כפי ששוחים בחתירה וגב. השיטה מלמדת לבצע את התנועות באופן טבעי תוך הקפדה על ביצוע הנשימה.

שיטת המרכז למצויינות בהוראת השחייה

בעת קבלת פרטים ורישום הילד, הנכם מוזמנים לשיעור הכרות בו נכיר את הילד ונבחן את רמתו. בהתאם לגיל ולרמה, נחברו להרכב המתאים ביותר. מסגרות הלמידה שלנו הן פרוגרסיביות. מתחילות בפרטי או זוגי ומסתיימות בקבוצה. תחילה במתכונת של שיעור פרטי, מדריך עם ילד- מיועד לילדים עם פחד מלהכניס ראש למים. בשיעור פרטני הילד עובר את כל שלבי ההסתגלות למים והעצמה אישית, מקבל ביטחון ועובר לשלב הבא, לשיעור זוגי: מדריך מול זוג ילדים, הילדים כעת מאותגרים יותר ומנסים להרשים, מלאי קשב ועניין על מנת להיות טובים יותר מהאחר. השלב הבא, משלמדו את סגנון החתירה הראשון, עוברים לקבוצות עד ארבעה ילדים ומתקדמות יותר, עד שמונה ילדים בהן האימון הופך ל45 דק׳ ויותר אינטנסיבי.

אנו מקפידים על הומוגניות מבחינת רמה וגיל עם כל תלמיד. התייחסות לסגנון השחייה כאמצעי ללימוד קשב, כללי התנהגות, שליטה מוטורית והתגברות על קשיים, וזאת באמצעות מתודיקת הוראה תומכת במיוחד המבוססת על ההכרה בקורס השחייה כמנוף להצלחות מחוץ למים.

הוראה סיסטמאתית בשלבים החוזרים על עצמם בדרגות קושי הולכות וגוברות עד לשליטה גבוהה בהסתגלות למים, בביצוע התנועות ובסגנון השחייה  השלם.

התייחסות אישית גם כשהמסגרת קבוצתית: הצבת מטרות תוך כדי ההתקדמות האישית של כל תלמיד באווירה תומכת ולא משוונית – כל אחד והקצב שלו – כל אחד ומסגרת ההמשך שמתאימה ליכולותיו.

התייחסות לשחייה כאל מיומנות לחיים שתהליך למידתו ייתן כלי לשיפור הבריאות, איכות החיים היום ובעתיד.

 

אנו עובדים כל השנה בבריכת אילנות ובמהלך חודשי הקיץ מלמדים גם בבריכת קדימה. 

להרשמה ופרטים לבריכת אילנות: 050-6577025

להשמה ופרטים לבריכת קדימה: 055-6873063

 

לימוד וחוגי שחייה